10 – 17 Kasım Gap ve Mezopotamya’nın Kadim Şehirleri Turu

Süre

8 Gün

Kişi Sayısı

44

Ulaşım

Otobüs

Isparta Çıkışlı;

7 Gündüz 6 Gece 5 Gece Konaklamalı

Gap ve Mezopotamya’nın Kadim Şehirleri Turu

GAZİANTEP-NEMRUT-DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT-ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE -HALFETİ-ADANA

ULAŞIM –  6 SABAH KAHVALTISI – 5 GECE KONAKLAMA – 5 AKŞAM YEMEĞİ –
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ – SEYAHAT SİGORTASI – ARAÇ İÇİ İKRAMLAR – ACENTE REFAKATI DÂHİL

Kişi başı: 9.990 TL’den başlayan fiyatlarla

Tek Kişi Konaklama: 13.000TL’den başlayan fiyatlarla

0-5 yaş çocuk koltuk almadığı takdirde ücretsiz

5 – 11 yaş: 7.500 TL’den başlayan fiyatlarla ( 2 yetişkin yanında konakladığı takdirde geçerlidir.)

Bilgi & Rezervasyon
0246 218 10 11 – 0 532 301 75 26

Turlarımızla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Saporta Tour olarak sizlere sürekli yeni turlar sunmaya devam ediyoruz, diğer turlarımızı da turlar bölümümüzden görebilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edip, turlarımızdan güncel görüntülere ulaşabilirsiniz. Diğer turlarımızı görmek için tıklayınız.

Fiyata Dahil Olan / Olmayanlar

 • Lüx Otobüslerle Ulaşım
 • 5 Gece 4* Otellerde Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Acente Refakati
 • Araç İçi İkramlar
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Ekstra Yapılan Etkinlikler
 • Nemrut Turu Servis ve Giriş Ücreti
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Otelde Minibar Kullanımı
 • Sıra Gecesi

Tur Programı

1. Gün ISPARTA

Siz değerli misafirlerimizle 22:00 da Saporta Tour ofis önünde – 22:15 Kütüphane önünde – 22:30 da Iyaş market karşısı İstanbul yolu üzeri otobüs duraklarının önünde buluşuyoruz. Karşılamamızın ardından yolculuğumuz yaklaşık 8 – 9 saat sürecektir. Yolculuğumuzun ardından Pozantı’ya ulaşıyoruz ve kahvaltımızı alıyoruz. (Ücrete Dahil). Kahvaltımızı yaptıktan sonra Gaziantep’e doğru yolculuğumuz devam ediyor.

2. Gün GAZİANTEP

Sabah kahvaltısından sonra; Gaziantep’e doğru seyahatimize başlıyoruz. Tarihte ilk uygarlıkların doğduğu yer olarak bilinen Gaziantep’e ulaştığımızda programımıza 500 yıllık Gaziantep geleneğini yansıtan Bakırcılar Çarşısı ile başlıyoruz. Turumuza Gaziantep’in en eski pazarı olan Almacı Pazarı ile devam ediyoruz. Öğle yemeği, beyran katmer, baklava tadımlarınızı ve alışverişleriniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonlanmasının ardından Zincirli bedesten Tarihi Gümrük Hanı’nı ziyaret edip,  Osmanlı hamam mimarisi ve kültürünün en güzel örneklerinden birisi olan Hamam Müzesi, Gaziantep mutfak kültürünü yansıtan Emine Göğüs’ün kurmuş olduğu Mutfak Müzesi ve Roma döneminde gözlem amaçlı kullanılan Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Met Gold Hotel vb. GAZİANTEP

3. Gün GAZİANTEP - DİYARBAKIR

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; programımıza Gaziantep bulunan Dünya’nın ikinci büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile turumuza başlıyoruz. Müze ziyaretimizin sonrasında Öğle yemeği molamızı vereceğimiz dinlenme tesislerimize doğru yol alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Adıyaman’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Kahta’da minibüslerimiz ile buluştuktan (ekstra)sonra Karakuş Anıtı ve Dünya üzerindeki hala kullanılan en eski köprü olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Ardından Komagene Krallığının sembolü olan Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz (ekstra). Nemrut Dağı’nda rehberimizin anlatımı ile günü sonlandırıp Diyarbakır merkezde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği ile günümüz sonlandırıyoruz.

Konaklama: DİYARBAKIR

4. Gün DİYARBAKIR - MARDİN

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından İslam aleminin 5. Haremi Şerif’i kabul edilen Ulu Cami ile turumuza başlıyoruz. Diyarbakır ulu cami aynı zamanda Mesudiye ve Zinciriye Medresesine de ev sahipliği yapmaktadır. Ulu Cami ziyaretimizden sonra Ahmet Arif Evini ve Cahit Sıtkı Tarancı Müzesini ziyaret ediyoruz. Diyarbakır sokaklarından geçerek Diyarbakır’ın simge yapılarından olan Hasan paşa Hanını ve Kuyumcular çarşısını ziyaret ediyoruz. Ciğer kokuları arasından geçerek Sülüklü Han ziyaretin ediyor oradan da Anadolu’da türünün tek örneği olan Dört Ayaklı minareyi ziyaret ediyoruz . Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zamanın ardından Diyarbakır sokakları arasından Saray Kapı’dan geçerek El Cezerinin eserlerini yaptığı İç Kaleye Amida Höyük’e geçiyoruz. İç kale de Diyarbakır Surları bize kendine daha çok hayran bırakacaktır. İç kale içindeki Hz Süleyman Cami, Artuklu Kemeri, Eski Cezaevi, Atatürk Evi, Arkeoloji Müzesi, St George Kilisesini geziyoruz. Mezopotamya’nın besin kaynağı Hevsel Bahçeleri Cennet Bahçesinde fotoğraf karesi aldıktan sonra, Fiskaya Cam terasına geçiyoruz. Diyarbakır turumuzu On Gözlü Köprü ile bitiriyoruz. Sonrasında konaklama ve akşam yemeği için Mardin’de ki otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Falaylar Hotel vb.  MARDİN

5. Gün MARDİN - MİDYAT

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapan Mardin’de bulunan Kasimiye Medresesi ve Süryaniler için büyük bir öneme sahip olan ve Süryaniler tarafından günümüzde hala aktif olarak dini merkez ve okul olarak kullanılmakta olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Sonrasın da taş şehrin simgesi olan Ulu Camii ile turumuza devam ediyoruz. Akabinde, Kırklar Kilisesi gezildikten sonra şehrin tarihi dokusunu ve kültürünü en güzel şekilde yansıtan Mardin Evleri’ni ve tarihi sokaklarını daha yakından görmek ve fotoğraflamak  ve Mardin lezzetlerini tadıp alışveriş yapmak için serbest zaman bırakıyoruz. Serbest zamanımızın bitiminde mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biri olan  Midyat’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolculuğumuzun sonunda Hercai dizisinin çekilmiş olduğu konak olan Midyat Kent Müzesi, Tarihi Midyat Çarşısı gezildikten sonra alışveriş için serbest zamanımızı tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Katori Hotel vb. -MİDYAT

6. Gün ŞANLIURFA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; 12 bin yıllık geçmişi ile Dünya üzerindeki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen, tarihin sıfır noktası Göbeklitepe’yi ziyaret ettikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek molamızın ardından dünyanın ilk üniversitesi olan Harran Tarihi Üniversitesini ve Harran Kümbet evlerini ziyaret ediyoruz. Harran ziyaretimizin ardından peygamberler diyarı olarak bilinen Şanlıurfa’da İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklı Göl ve Zeliha Göl’ün büyülü atmosferini yaşıyoruz. Hz Eyyüb peygamber sabır makamı ziyareti ile günümüzü tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği sonrası ekstra olarak düzenlediğimiz Urfa Sıra gecemize katılabilirler.

Konaklama: Vizyon Park Hotelvb. – ŞANLIURFA

7. Gün HALFETİ - ADANA - ISPARTA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Batık şehir Halfeti’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. 2500 yıllık tarihi ile sular altında kalan şehirde tekne turumuzun ardından (ekstra) her bir taşında tarihin izlerini yansıtan Adana’ya ulaşıp programımıza Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Merkez Camii ile devam ediyoruz. Akabinde Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmış olan Tarihi Taş köprü gezildikten sonra Adana kebabı ve diğer lezzetleri tatmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitimin de Isparta’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzun sonunda siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki Saporta Tour gezisinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyat
9.990 11.000
Rezervasyon Formu
1
9.990
7.500
3.010 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
7.250 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
TOPLAM:
1
9.990
7.500
3.010 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
7.250 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı