14 – 16 Temmuz Bozcaada – Cunda Adası – Ayvalık – Kazdağları – Geyikli Turu

Süre

3 Gün

Kişi Sayısı

44

Ulaşım

Otobüs

14 – 16 Temmuz Bozcaada – Cunda Adası – Ayvalık – Kazdağları – Geyikli Turu

ULAŞIM – 2 SABAH KAHVALTISI – 1 AKŞAM YEMEĞİ –  1 GECE OTEL KONAKLAMASI – FERİBOT ÜCRETLERİ – PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ – SEYAHAT SİGORTASI – ARAÇ İÇİ İKRAMLAR – ACENTE REFAKATI

Kişi başı:  2.300 TL
Tek Kişi Konaklama: 3.000 TL

0-5 yaş çocuk koltuk almadığı takdirde ücretsiz
5 – 11 yaş: 2.000 TL

 

Bilgi & Rezervasyon
0246 218 10 11 – 0 532 301 75 26

 

Turlarımızla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Saporta Tour olarak sizlere sürekli yeni turlar sunmaya devam ediyoruz, diğer turlarımızı da turlar bölümümüzden görebilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edip, turlarımızdan güncel görüntülere ulaşabilirsiniz. Diğer turlarımızı görmek için tıklayınız.

Fiyata Dahil Olan / Olmayanlar

 • Lüx Otobüslerle Ulaşım
 • 1 gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Feribot Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Saporta Tour Acente Refakati
 • Araç İçi İkramlar
 • Türsab Güvencesi
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği

Tur Programı

1. Gün Isparta

Siz değerli misafirlerimizle 00:00 da Saporta Tour ofis önünde – 00:15 Kütüphane önünde – 00:30 da Iyaş market karşısı İstanbul yolu üzeri otobüs duraklarının önünde buluşuyoruz. Karşılamamız ile başlayan yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir.

2. Gün Kazdağları – Sütüven Şelalesi – Hasan Boğuldu - Bozcaada

Turumuzun ilk gününe aldığımız kahvaltının ardından Kazdağları’na doğru yola çıkıyoruz. Minibüslerle, KAZDAĞLARI MİLLİ PARKI’na çıkıyoruz. SÜTÜVEN ŞELALESİ’ni geziyoruz ve orman içi zevkli bir yolculukla, HASAN BOĞULDU’ya ulaşıyoruz. Hasan ile Emine’nin hazin öyküsünü rehberimizden dinleyerek, yemyeşil doğası, pınarı, küçük göletleri ve şelalesiyle keyifli bir gezi yapıyoruz. Gezimizin ardından Bozcaada’ya ulaşmak üzere Geyikli İskelesi’ne gidiyoruz. Feribota binerek yaklaşık yarım saat sürecek yolculuk sonunda Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Buradaki ilk durağımız tüm ihtişamıyla bizi karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Bozcaada Kalesi’ni panoramik olarak görüp rehberimizin yapacağı anlatımların ardından Kale etrafında siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Eski Rum Mahallesi ve Eski Türk Mahallesi’nin hala dokusunu kaybetmemiş olan sokaklarında gezintimize devam ediyoruz. Mahallenin tam ortasında yer alan Meryem Ana Kilisesi ve Saat Kulesi‘ni de görüyoruz. Geziden sonra öğle yemeğimizi almak için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman eşliğinde Bozcaada’nın plajlarında vakit geçirebilirler. Serbest zamandan sonra Rum Mahallesi’nin arka tarafında bulunan Yel Değirmenleri’ne gidiyoruz. Yel Değirmenleri’ni ziyaret ederek manzaranın keyfini çıkarabiliriz. Özellikle fotoğraf çekmeyi seven misafirlerimiz Bozcaada manzarası ve Yel Değirmenleri’nin aynı anda efsane karelerini yakalayabilirler. Son durağımız Bozcaada’da yer alan Alaybey Cami’ye gidiyoruz. Kırmızı kesme taştan yapılmış cami, Osmanlı mimarisiyle Bozcaada sokaklarında gelen misafirlerin dikkatini çekmektedir. Buradaki gezimizi tamamlayıp feribota binerek tekrardan Geyikli’ye dönüyoruz ve otelimize geçerek akşam yemeğimizi alıyoruz.

3. Gün Geyikli – Ayvalık – Cunda Adası – Şeytan Sofrası

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Ayvalık’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Ege Denizi’nin sarmaladığı 22 adasıyla adeta bir yeryüzü cenneti olan Ayvalık merkeze varıyoruz. Buradaki ilk durağımız merkezdeki Saatli Cami oluyor. Kesin olmamakla birlikte 1850 dolaylarında Agai İanni Kilisesi olarak Ayvalık’ta inşa edilen bu kilisenin ve Cumhuriyetin ilanına müteakip birinci mübadele kapsamında yöreye yerleşen halkın ihtiyaçlarına binaen camiye çevrilme hikayesini birde rehberimizden dinliyoruz. Buradaki anlatımın ardından, tenekeciler sokağından geçerek Ayvalık merkezde yöresel damla sakızlı kurabiye, türk kahvesi ve tatlı alışverişi için sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli molamızın ardından, bölgenin bir diğer kalbi olan Cunda Adası’na doğru yola çıkıyoruz. Adayı, Ayvalık’a bağlayan Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden geçerek Cunda’ya ulaşıyoruz. Cunda’da rehberimizin gerekli anlatımlarının ardından, sizlere verilen serbest zamanda misafirlerimiz birbirinden güzel oymalarla süslenmiş balkon ayakları ve üzerindeki motiflerle geçmişin izlerini taşıyan tarihi evler arasında dolaşabilir, Rahmi Koç Vakfı tarafından dönem oyuncakları ve eşyalarının sergilendiği müzeye çevrilen Taksiyarhis Kilisesi’ni görebilirler. Kısa yürüyüşlerin ardından da, neoklasik mimari örneği, taş ustalığı görülmeye değer Taş Kahve’de sakızlı kahvelerini yudumlayıp, sakızlı dondurmasının, ada çayının ve lokmasının tadına bakabilirler. Cunda’daki gezimizin sonrasında aracımıza binerek rivayete göre şeytanın ayak izinin bulunduğu Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Rehberimizin kısa bilgilendirmelerinin ardından burada Ayvalık’ın yeşil ve mavinin aşkını seyre dalıyoruz. Buradaki kısa molamızın sonrasında, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka Saporta Tour etkinliğinde tekrar görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyat
2.300 2.900
Rezervasyon Formu
1
2.300
2.000
700 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.500 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
TOPLAM:
1
2.300
2.000
700 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.500 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı