9 Temmuz Eskişehir Turu

Süre

1 Gün

Kişi Sayısı

44

Ulaşım

Otobüs

ESKİŞEHİR TURU

ULAŞIM –  PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ – SABAH ARAÇTA KAHVALTI PAKETİ – ACENTE REFAKATİ DAHİL KİŞİ BAŞI : 550 TL

 

Turlarımızla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Saporta Tour olarak sizlere sürekli yeni turlar sunmaya devam ediyoruz, diğer turlarımızı da turlar bölümümüzden görebilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edip, turlarımızdan güncel görüntülere ulaşabilirsiniz. Diğer turlarımızı görmek için tıklayınız.

Fiyata Dahil Olan / Olmayanlar

 • Lüx Otobüslerle Ulaşım
 • Araçta Kahvaltı Paketi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Saporta Tour Acente Refakati
 • Araç İçi İkramlar
 • Türsab Güvencesi
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Alınan Ekstra Yiyecek , İçecek Harcamalar

Tur Programı

1. Gün Isparta - Eskişehir

Siz değerli misafirlerimizle sabah saat 05:00 Isparta’dan hareket ediyoruz. 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından rehberimiz ile birlikte ilk durağımız olan Eskişehir’in en önemli gezi alanlarından Eskişehir Balmumu Müzesi’ni gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Tarihi Odunpazarı Mahallesine geçiyoruz. Tarihi Odunpazarı Evleri Türk mimarisini koruyan kıvrımlı yolları ile bütünleşen tarihi süslemeleri olan evler gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaktadır. Rehberimizin anlatımlarını ve fotoğraf çekimlerimizi tamamlayarak geleneksel mimari unsurları da içerisinde barındıran Atlıhan El Sanatları Çarşısı’na gidiyoruz. El sanatlarımızın üretim, teşhir ve satışının yapıldığı çarşıda diğer geleneksel el sanatları ürünleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda Atlıhan’da Eskişehir el sanatlarının en önemli örneklerinden olan Lületaşı çeşitlerini görüyoruz. Siz değerli misafirlerimize tarihi yerleri ölümsüzleştirmek için serbest zaman veriyoruz ve Odunpazarı’nın gözde mahallesinde öğle yemeğimizi alıp Eskişehir’in tarihi değerlerini koruyarak günümüze aktardığı diğer kültürlerimizi görmek için aracımıza geçiyoruz. Türkiye’nin denizi olmadığı halde halkına ve gelen misafirlerine deniz keyfini yaşatmak için yapılan projede Kentpark olarak adlandırılan yapay plajı bulunmakatadır. Özellikle Eskişehirlilerin yaz aylarında keyif yaptığı aynı zamanda yürüyüş alanlarının bulunduğu ve içerisinde çok fazla yenilik bulunduran Kentpark’ta rehberimizin bilgilendirmesini aldıktan ve sizlere verdiğimiz serbest zamandan sonra bir sonraki durağımız olan Sazova Bilim Sanat ve KültürParkı’nı görmeye gidiyoruz.

Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı Eskişehir’in kültürel ve tarihsel mirasının yanında Eskişehir’i modernize eden Sazova Parkı bilim, sanat ve kültür parkı olarak bilinse de halk ve gelen misafirler arasında Eskişehir’in gözdesi olarak da anılmaktadır. Birçok eğlenceyi görebileceğiniz Sazova Parkı’nda özellikle çocukların ilgisini çekebilecek etkileyici görünüme sahip Masal Şatosu ihtişamı ile dikkatleri çekmektedir. Sazova Parkı’nda, Masal Şatosu’nun ardından en dikkat çekici bölüm olarak Korsan Gemisi öne çıkıyor. Göletin hemen yanı başındaki gemi her ne kadar “Korsan” konsepti ile dekore edilmiş olsa da tasarımında daha gerçekçi bir temaya sadık kalınmış olduğunu görebiliriz. Korsan Gemisi’nin yanı başında bulunan ve parkın havasını değiştiren göletin etrafında dileyen misafirlerimiz çay ve kahvelerini alabilirler. Parkın bir kısmında bulunan özellikle çocuklu ailelerimizin ilgisini çekecek olan Hayvanat Bahçesi ve Eti Sualtı Dünyası bulunmaktadır. Burada Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Eti Sualtı Dünyası, Japon Bahçesi, Tropik Merkez ve Papağan Evi isimli bölümler bulunmaktadır.
Geçirdiğimiz güzel tur programımızın ardından; Isparta’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz. İhtiyaç molalarımızdan sonra Isparta’ya ulaşıyoruz. Bir sonraki Saporta Tour programında siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyat
550 800
Rezervasyon Formu
1
550
550
TOPLAM:
1
550
550