28 Nisan – 30 Nisan 12. Alaçatı Ot Festivali Turu

Süre

3 Gün

Kişi Sayısı

44

Ulaşım

Otobüs

28 Nisan – 30 Nisan 12. Alaçatı Ot Festivali Turu

ULAŞIM – 2 SABAH KAHVALTISI – 1 AKŞAM YEMEĞİ – 1 GECE OTEL KONAKLAMASI – PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ – SEYAHAT SİGORTASI – ARAÇ İÇİ İKRAMLAR – ACENTA REFAKATI DÂHİL KİŞİ BAŞI

 

Kişi başı: 1.900 TL
Tek Kişi Konaklama: 2400

0-5 yaş çocuk koltuk almadığı takdirde ücretsiz
5 – 11 yaş: 1500 TL

 

Bilgi & Rezervasyon
0246 218 10 11 – 0 532 301 75 26

 

Turlarımızla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Saporta Tour olarak sizlere sürekli yeni turlar sunmaya devam ediyoruz, diğer turlarımızı da turlar bölümümüzden görebilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edip, turlarımızdan güncel görüntülere ulaşabilirsiniz. Diğer turlarımızı görmek için tıklayınız.

Fiyata Dahil Olan / Olmayanlar

 • Lüx Otobüslerle Ulaşım
 • 1 gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Saporta Tour Acente Refakati
 • Araç İçi İkramlar
 • Türsab Güvencesi
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Alınan Ekstra Yiyecek , İçecek Harcamalar

Tur Programı

1. Gün Isparta

Siz değerli misafirlerimizle 01:00 da Saporta Tour ofis önünde – 01:15 Kütüphane önünde – 01:30 da Iyaş market karşısı İstanbul yolu üzeri otobüs duraklarının önünde buluşuyoruz. Karşılamamız ile başlayan yolculuğumuz yaklaşık 6 – 7 saat sürecektir.

2. Gün Mordoğan - Alaçatı - Festival Alanı

12. Alaçatı Ot Festivali Turu’muza Ege’nin ışıldayan elması olarak bilinen denizin ve nergis çiçeklerinin büyüleyici kokusu ile bizleri karşılayan Mordoğan’da denize karşı kahvaltımızı alarak başlıyoruz. Kahvaltımız esnasında denizin tüm tonlarına hakim olarak yol yorgunluğunu üzerimizden atıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ege Denizi’ne kıyısı olan, tarihi taş evleri ile bilinen Alaçatı’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Alaçatı’da rehberimiz ile buluşup turumuza başlıyoruz. Ege’nin enfes otları ve onlarla yapılan ilginç yemeklerin olduğu Alaçatı Ot Festivali bu yıl da geleneğini bozmadan 12. Alaçatı Ot Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. Rehberimizin anlatımından sonra siz değerli misafirlerimize festival alanında serbest zaman veriyoruz. 12 .Alaçatı Ot Festivali; adından da anlaşılacağı üzere Ege otlarını dünyaya ve Türkiye’ye tanıtmaktadır. Festival alanında birbirinden farklı ve renkli tezgahlar kurulup otlarla yapılan yemekler tadılmaktadır. Alaçatı Ot Festivali şevketibostan, turpotu, deniz börülcesi ve enginar gibi onlarca otu Alaçatı tutkunları ile her yıl buluşturuyor. Alaçatı’nın renkli sokaklarını gezerken festival kapsamında yemeklerle beraber kulağa hoş gelecek konserleri de görebilirsiniz. Tüm gün festival alanında kalıp Alaçatı Ot Festivali Turu’muzun birinci gününü tamamlıyoruz ve konaklamak için otelimize geçiyoruz.

3. Gün Meryem Ana Evi - Efes Antik Kenti - Şirince Köyü

12. Alaçatı Ot Festivali ve Meryem Ana – Efes – Şirince Turu’muzun ikinci gününe otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra kültür turu ağırlıklı olan programımıza İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Bülbül Dağı’nda bulunan Meryem Ana Evi ile başlıyoruz. Hristiyanlığın dünyaya yayılmasında önemli bir yere sahip olan ve Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiğine inanıldığı için turistler tarafından dikkat çeken Meryem Ana Evi Müslümanlar tarafından da kutsal sayılmaktadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz mum yakarak dilek dileyebilir, şifalı olduğuna inanılan çeşmenin suyundan içebilirler.
Meryem Ana gezimizden sonra bir sonraki durağımız uygarlığa ve bilime büyük katkısı olan Efes Antik Kenti’ne gidiyoruz. Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Y unan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı, İsa Bey Camii, Yukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Selsius Kütüphanesi gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz.Efes Antik Kenti gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi almak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz.Öğle yemeğimizden sonra Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Adı gibi şirin olan Şirince Köyü, dört bir yanı ağaçlarla çevrili ve yeşilin her tonunu görebileceğimiz muhteşem bir dağ köyüdür. Mimari dokusu korunmuş turistik bir köy olan Şirince’de çok sayıda bembeyaz ve oldukça şirin evler bulunuyor. Rehberimizin anlatımından sonra dileyen misafirlerimiz taşlarla döşenmiş kıvrımlı yollarda yürüyüş yapabilirken dileyen misafirlerimiz köy içerisinde bulunan Şirince’nin güzel çarşısını gezebilir, el emeği ürünlerden, şile bezinden yapılmış kıyafetlerden, ev yapımı şaraplardan ve doğal zeytinyağlarından satın alabilirler.12 .Alaçatı Ot Festivali ve Meryem Ana – Efes – Şirince Turu’muzu Şirinceyi’de görerek sonlandırıyoruz. Isparta’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz ve siz değerli misafirlerimizle başka bir Saporta Tour programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyat
1.900 2.250
Rezervasyon Formu
1
1.900
1.500
500 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.200 /total
0 /total
TOPLAM:
1
1.900
1.500
500 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.200 /total
0 /total