11 – 13 Ağustos Sığacık – Alaçatı – Çeşme – Meryemana – Şirince – Efes Turu

Süre

3 Gün

Kişi Sayısı

44

Ulaşım

Otobüs

11 – 13 Ağustos Sığacık – Alaçatı – Çeşme – Meryemana – Şirince – Efes Turu

ULAŞIM – 2 SABAH KAHVALTISI – 1 AKŞAM YEMEĞİ –  1 GECE OTEL KONAKLAMASI – PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ – SEYAHAT SİGORTASI – ARAÇ İÇİ İKRAMLAR – ACENTE REFAKATI

Kişi başı:  2.750 TL
Tek Kişi Konaklama: 3.500 TL

0-5 yaş çocuk koltuk almadığı takdirde ücretsiz
5 – 11 yaş: 2.250 TL

 

Bilgi & Rezervasyon
0246 218 10 11 – 0 532 301 75 26

 

Turlarımızla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Saporta Tour olarak sizlere sürekli yeni turlar sunmaya devam ediyoruz, diğer turlarımızı da turlar bölümümüzden görebilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edip, turlarımızdan güncel görüntülere ulaşabilirsiniz. Diğer turlarımızı görmek için tıklayınız.

Fiyata Dahil Olan / Olmayanlar

 • Lüx Otobüslerle Ulaşım
 • 1 gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Saporta Tour Acente Refakati
 • Araç İçi İkramlar
 • Türsab Güvencesi
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği

Tur Programı

1. Gün Isparta

Siz değerli misafirlerimizle 01:00 da Saporta Tour ofis önünde – 01:15 Kütüphane önünde – 01:30 da Iyaş market karşısı İstanbul yolu üzeri otobüs duraklarının önünde buluşuyoruz. Karşılamamız ile başlayan yolculuğumuz yaklaşık 6 – 7 saat sürecektir.

2. Gün Sığacık / Alaçatı / Çeşme

Sabah aldığımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız olan Seferihisar varıyoruz. ‘Hızlı yaşam’ kavramından uzaklaşmak sakin ve huzurlu bir günde kendinizi bulmak istiyorsanız, ‘aynı’lıktan ve kalabalıktan uzak, Sığacık’da doğru yerdesiniz. Yerel yemeklerine, yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, zanaatlarına, esnafına sahip çıkan Sığacık’da yaşamın temposundan bir süreliğine uzaklaşıyor ve güzel sokaklarında dinleniyoruz. Sığacık gezimizi tamamladıktan sonra Çeşme‘ye geçiyoruz. 505 yıllık tarihe meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini taşıyan müzesi ile Çeşme’de mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biri olan Çeşme Kalesini rehber eşliğinde geziyoruz. Ardından rehberimiz tarafından sizlere serbest zaman veriliyor. Daha sonra Çeşme‘nin sembollerinden olan Balıklı Evi görüyoruz. Serbest zaman sonrası buluşup aracımızla Alaçatı‘ ya geçiyoruz. Ege’nin incisi sörf cenneti Alaçatı‘da bizi daracık çiçeklerle süslü Arnavut kaldırımlı sokaklar karşılıyor. Alaçatı‘da öğlen yemeğimizi serbest olarak alıyoruz. Alaçatı’nın meşhur kumrusunu denemenizi tavsiye ederiz. Daha sonra Rengarenk Alaçatı Evleri’nin sokaklarında fotoğraf çekerek dolaşıyoruz. Alışveriş ve dinlenme için verilen serbest zamanın ardından turumuzu tamamlayıp konaklamak ve akşam yemeği için İzmir’e doğru devam ediyoruz.

3. Gün Meryem Ana / Efes / Şirince

Turu’muzun ikinci gününe otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonra kültür turu ağırlıklı olan programımıza İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Bülbül Dağı’nda bulunan Meryem Ana Evi ile başlıyoruz. Hristiyanlığın dünyaya yayılmasında önemli bir yere sahip olan ve Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiğine inanıldığı için turistler tarafından dikkat çeken Meryem Ana Evi Müslümanlar tarafından da kutsal sayılmaktadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz mum yakarak dilek dileyebilir, şifalı olduğuna inanılan çeşmenin suyundan içebilirler.Meryem Ana gezimizden sonra bir sonraki durağımız uygarlığa ve bilime büyük katkısı olan Efes Antik Kenti’ne gidiyoruz. Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Yunan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian TapınağıDomitian TapınağıSerapis Tapınağı,İsaBey CamiiYukarı Agora ve Bazilika, Odeon, Belediye Sarayı, Hamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Selsius Kütüphanesi gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz.Efes Antik Kenti gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi almak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Adı gibi şirin olan Şirince Köyü, dört bir yanı ağaçlarla çevrili ve yeşilin her tonunu görebileceğimiz muhteşem bir dağ köyüdür. Mimari dokusu korunmuş turistik bir köy olan Şirince’de çok sayıda bembeyaz ve oldukça şirin evler bulunuyor. Rehberimizin anlatımından sonra dileyen misafirlerimiz taşlarla döşenmiş kıvrımlı yollarda yürüyüş yapabilirken dileyen misafirlerimiz köy içerisinde bulunan Şirince‘nin güzel çarşısını gezebilir, el emeği ürünlerden, şile bezinden yapılmış kıyafetlerden, ev yapımı şaraplardan ve doğal zeytinyağlarından satın alabilirler. 11.Alaçatı Ot Festivali ve Meryem Ana – Efes – Şirince Turu’muzu Şirinceyi’de görerek sonlandırıyoruz. Isparta’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz ve siz değerli misafirlerimizle başka bir Saporta Tour programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyat
2.750 3.500
Rezervasyon Formu
1
2.750
2.250
750 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.900 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
TOPLAM:
1
2.750
2.250
750 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.900 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı