16 – 18 Haziran Kapadokya Turu

Süre

3 Gün

Kişi Sayısı

44

Ulaşım

Otobüs

16 – 18 Haziran Kapadokya Turu

ULAŞIM – 2 SABAH KAHVALTISI – 1 AKŞAM YEMEĞİ –  1 GECE OTEL KONAKLAMASI -PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ – SEYAHAT SİGORTASI – ARAÇ İÇİ İKRAMLAR – ACENTE REFAKATI

Kişi başı: 1.900 TL
Tek Kişi Konaklama: 2.500

0-5 yaş çocuk koltuk almadığı takdirde ücretsiz
5 – 11 yaş: 1.500 TL

 

Bilgi & Rezervasyon
0246 218 10 11 – 0 532 301 75 26

 

Turlarımızla ilgili sormak istediklerinizi yorum bölümüne yazarak sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden emin olabilirsiniz. Saporta Tour olarak sizlere sürekli yeni turlar sunmaya devam ediyoruz, diğer turlarımızı da turlar bölümümüzden görebilirsiniz. Ayrıca bizleri Instagram ve Facebook ‘tan da takip edip, turlarımızdan güncel görüntülere ulaşabilirsiniz. Diğer turlarımızı görmek için tıklayınız.

Fiyata Dahil Olan / Olmayanlar

 • Lüx Otobüslerle Ulaşım
 • 1 gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • 1 Akşam Yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Saporta Tour Acente Refakati
 • Araç İçi İkramlar
 • Türsab Güvencesi
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Alınan Ekstra Yiyecek , İçecek Harcamalar
 • Balon Turu
 • Türk Gecesi

Tur Programı

1. Gün Isparta

Siz değerli misafirlerimizle 00:00 da Saporta Tour ofis önünde – 00:15 Kütüphane önünde – 00:30 da Iyaş market karşısı İstanbul yolu üzeri otobüs duraklarının önünde buluşuyoruz. Karşılamamız ile başlayan yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir.

2. Gün Kapadokya

Sabah aldığımız serpme ya da açık büfe kahvaltımız sonrasında rehberimiz ile buluşup Kapadokya Turu’muza Devrent Vadisi ile başlıyoruz. Masal görünümünde olan Devrent Vadisi; deve şeklindeki peri bacası ile ünlü olup farklı canlıları özellikle de hayvanları çağrıştıran çok sayıda peri bacasına ev sahipliği yapmış olduğunu öğreniyoruz. Nevşehir, peribacaları ile ünlü olduğu kadar geniş vadileri ile de tanınmaktadır. Bu vadilerden bir tanesi olan Zelve Vadisi geniş bir alana yayılmış ören yeridir. Tarihi bir kültür kalıntısı olan Zelve Vadisi, gizemi ve farklı etnik dokusu ile gelen misafirlerini etkilemektedir. Zelve Vadisi gezimizin ardından bir sonraki rotamız Kapadokya’nın başka güzelliği Paşabağı’na gidiyoruz. Kapadokya bölgesinde eşsiz güzellikte olan daha çok mantar görünümlü peri bacalarını bulunduran Paşabağı’nda aynı zamanda siz değerli misafirlerimize yürüyüş yapma ve fotoğraf çekilme için serbest zaman veriyoruz. Paşabağı gezimizin ardından bir sonraki durağımız Avanos’a gidiyoruz. Kızıl ırmağın kıyısında kurulan çanak-çömlek yapımı ile ünlü Avanos gelen yerli ve yabancı misafirler tarafından dikkat çekmektedir. Çömlek Atölyesi’nde, Hititlilerden günümüze miras kalan çömlekçi çarkını kullanan ustaların bizlere sunacağı gösteriyi izliyor ve alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Bu arada Kapadokya’ya özgü lezzetleri tatmak ve öğle yemeğimizi almak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizden sonra kaya yerleşim yeri olarak bilinmekte olan Göreme Açık Hava Müzesi ile gezimize devam ediyoruz ve gezimizi tamamladıktan sonra Kapadokya’yı kuşbakışı görebileceğimiz aynı zamanda en güzel peri bacası olan Uçhisar Kalesi’ne gidiyoruz. Uçhisar Kalesi, birbirine bitişik iki sivri peribacasından oluşmaktadır. Halk arasında büyüğü “Ağanın Kalesi”, kü­çüğü “Çavuşun Kalesi” olarak bilinmektedir. Asmalı Konak dizisine ev sahipliği yapan ve Kapadokya bölgesinin karakteristik taş ve kaya oyma mimarisini göreceğimiz Asmalı Konak’a gidiyoruz. Asmalı Konak isimli dizinin çekildiği bu tarihi konağı gezerek geleneksel bir Kapadokya evi görmüş olacağız. Asmalı Konak gezimizden sonra son durağımız Şarap Mahzeni’ne giderek Kapadokya’nın verimli topraklarında yetişen üzümlerden elde edilen şarapları tadıyor ve alışverişimizi yapıyoruz.  Şarap Mahzenindeki gezimizden sonra akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimizle Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekânlarında, müzikli eğlenceli unutamayacağınız ekstra düzenlenen Türk Gecesi’ne gidiyoruz.

3. Gün Kapadokya - Ihlara Vadisi - Isparta

Kapadokya Turumuzun ikinci gününde sabah saat 5.00 – 05.30 arası dileyen misafirlerimizle Balon Turu’na gidiyoruz. Araçlarımız siz saygıdeğer misafirlerimizi konakladığımız otelden alarak kalkış alanına götürüyor. Balonlar uzman ekipler tarafından hazırlanıp gün doğumuna yakın uçuşa başlamaktadır. Yaklaşık bir saat sürecek olan balon turumuzun ardından otelimize giderek diğer misafirlerimizle beraber kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Kapadokya Turumuzun ikinci gün programına Üç Güzeller Peribacaları ile başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları arasında yer alan Kapadokya’da güzel görseller elde edeceğimiz şapkalı peribacalarının güzel örneklerinden Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Uçhisar ve Göreme arasında konumlanan Güvercinlik Vadisi, eşsiz manzara ve tarihi ile gelen misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. İlgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen Güvercinlik Vadisi, müthiş manzaraya karşı eskinin izlerini hissetmek isteyenlerin uğrak noktasıdır. Güzel vadiyi gezip Kapadokya’nın en büyük yeraltı şehirlerinden olan Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni görmeye gidiyoruz. Rehberimizden Kaymaklı Yeraltı Şehri hakkında bilgilendirmemizi aldıktan sonra Kapadokya Turumuzun son durağı olan dünya üzerindeki kanyonlar arasında önemli bir yere sahip Ihlara Vadisi’ni görüyoruz.  Ihlara Vadisi gezimizi de tamamladıktan sonra Kapadokya Turumuzu sonlandırıyoruz. Güzel atlar diyarından ayrılarak Isparta’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz ve siz değerli misafirlerimizle başka bir Saporta Tour programında görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyat
1.900 2.400
Rezervasyon Formu
1
1.900
1.500
600 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.100 /total
0 /total
TOPLAM:
1
1.900
1.500
600 /Kişi Başı
0 /Kişi Başı
1.100 /total
0 /total